Olalla, najdete nás v Tišnově!

Udělejte si krásný výlet a stavte se na dobrou kávu i za námi....

Rozhovor s paní Zitou, majitelkou tišnovského butiku Olalla, ve kterém najdete Tradici, připravuji už několikátý týden.I za tyto týdny jsem ji a její způsob práce, mohla lépe poznat.

Zita si nás napřed otestovala nákupem pro sebe, na své šaty měla různé požadavky a zjistila, že rádi a ochotně vyjdeme vstříc. Do třetice udělala objednávku pro několik desítek svých předních stálých zákaznic. Velmi dobře je zná, jejich vkus, velikost, ví, co jim bude slušet. Už v den dodání mi poslala řadu fotografií dam v perfektně padnoucích šatech.

Když mě navštívila, abychom spolu sestavily širší kolekci Tradice pro Olalla, do níž vybrala i 4 exkluzivní vzory, které najdete pouze v její kamenné prodejně, rozhodovala se rychle a věděla přesně, co komu bude slušet.

Zkušená obchodnice, na prvním místě však matka a manželka, si mě získala a dohodly jsme na spolupráci, která, věřím, bude těšit i Vás.

Zita odpověděla volným vyprávěním svého inspirativního příběhu a tak mažu otázky, které se v textu staly zbytečnými a zvu Vás ke čtení a samozřejmě na návštěvu jejího kouzelného obchodu na Moravě:

"Nikdy nezapomenout snít a to i v momentech v životě, kdy se všechny sny zdají tak vzdálené... Když stojíte znovu na startovní čáře a je úplně jedno proč. Začínáte znovu plánovat trasu a strategii běhu do cíle a nebo tempo a dech běhu někam, kam chcete běžet...To se stalo před 7 lety...z malého prostoru s nedotknutelným, omezeným kapitálem a maličkým synem v náručí. Snila jsem už dva roky před uskutečněním, držíc se staré biblické rady...Když chceš stavět věž, spočítej si náklady, aby jsi ji dostavěl. Tak nejen snít...ale i dotáhnout sny do reality. Tišnov je malebné městečko pod horou plnou polodrahokamů.....a pro mne jsou lidé v tomto městečku a okolí také takovými drahými kameny. Rádi chodí po městě, budují, přemýšlí, cestují a tak jsem se nebála přijít s něčím, co je jiné a zcela se vymyká současné nabídce v oblasti oblékání. Začínala jsem ve svém studenském bytě, v přízemí domu, ke kterému mne váže nádherné spoluvlastnictví, ale i závazky v podobě hypotéky a oprav. Dum je z roku 1936. Jako vchod sloužila terasa osázená květinami a cílem bylo klidné prostředí s nádhernou garderobou, u šálku voňavé kávy si udělat čas pro sebe. Trošku mimo bylo moje snění v realitě pučících Avion center a neonových výloh s neosobním dojmem, které ovšem byly v té době v kurzu. Riskla jsem to a všechny svoje úspory na tento projekt jsem vsadila na jedinou kartu. Pečlivě jsem si naplánovala rozpočet do rekonstrukce prostor, a přestěhovala se o patro výš, do nedodělaného bytu a abych měla k dítěti vždy blízko. Propojila jsem prostor schodištěm. Když se řezala podlaha bylo mi všelijak... Nicméně 2 roky snění a plánování mezi plínkami a také velkého uskromňování...1 měsíc od slova "Teď" do otevření, včetně rekonstrukce a posledního ramínka s mašličkou. Dostalo to svoji hmatatelnou podobu. Otevřela jsem svůj sen Olallla. Pamatuji si svoji první zákaznici a její výkřik ..to je úžasné !!!

Prodávat tak nádherné, ale i nákladnější oděvy na tak malém městě asi bylo odvážné, ale krásné.... Nikdy jsem nepochybovala. Splnilo se vše a daleko mne to předčilo. Uběhlo 7 nádherných let...kdy obchod prožil mnoho změn a přestaveb. Loni jsme dostavěli v rámci revitalizace část domu, která nahradila nekrytou terasu funkcionalistickým proskleným obloukem a velikou výlohou s aristokratickou figurínou, se spoustou kufrů na klobouky.

Také se během těch let narodil další syn, se kterým když jdu po městě, tak říká - Mami to je Olalla ta paní...má krásný kabátek. Potkávám zákaznice všude ve svetrech, šatech a kabátech z Olalla neb se ta krása a jedinečnost nedá přehlédnout a je mi fajn. Je mi fajn když si ráno v 5. 30 vařím kávu a naproti v domě za dřevěným oknem šije paní švadlena v krejčovství a já si říká to je krásné, když někdo miluje řemeslo....je to úplně jiný pohled než někam do kanceláře.

Radost, že se vše líbí, nosí ,slouží a že jsou dámy šťastné, je pro mne radost osobní i pracovní....

Nečekané štěstí?

Narození druhého úžasného syna, můj skvělý manžel je racionální technická podpora.

Kruh přátel Olalla.

Nebo milovnice kávy u krbu a nádherných kousků z Olalla už dnes tvoří přátelskou skupinu, která funguje zcela samostatně. Jsou to lékařky, právničky, úřednice, prodavačky, učitelky, fin. poradkyně....které se vzájemně obohacují svými obory i životy. Chodí k sobě do ordinace nebo pro radu, cvičit. pro recept.....prostě neuvěřitelné. V době karantény, jsme například společně online pekly a uklízely šatníky...a využívaly čas společně na radost, která opět posouvá můj sen o level výš. A tak mám plnou kuchařku receptů Olalla a srovnané skříně a nádherné fotky a občas i zpětnou vazbu co která v oblečení z Olalla zažily a jak se jim měnil život v IVKO.

Když mi pak do Olalla přijde zákaznice a donese domácí luxusní trubičky, které dělala dva dny...mám slzy v očích.

No a touha je nejen sníst, ale naučit se je...což je zase dřina, ale to co umím a čemu věřím, to mi nemůže nikdo vzít a tak jdu do toho!

Naprosté překvapení:

Loňská kolaudace Olalla nových prostor. Krásné setkání a nečekané dárky od věrných zákaznic a drahocenný čas Hanky Holišové, která nám celý večer svým zpěvem zpříjemnila....

Seděla jsem u vyřezávaného zábradlí, v bílém kabátku IVKO..dívala jsem se do nenápadné uličky ven obrovskou výlohou se skleničkou sektu a pořád mi to přišlo jako sen...

(ještě dva dny před kolaudací byl obchod plný cementu, suti, prachu a zednických mistrů.)

Když šli zedníci ráno po víkendu do práce a já strhla noviny z výlohy jako v Čokoládě, byl to takový šok pro ně, že nestačili vytahovat telefony a fotit si to moje bláznovství..

Mecenáši mého života.

Asi každý potkává lidi, kteří Vás obohatí a podepřou a nebo se s nimi báječně spolupracuje...rozumíte si. Určitě na mém běhu životem jsou důležití lidé, díky kterým jsem mohla skákat přes překážky.Jako je pan JUDr. Kristýn, můj pevný bod v boji s paragrafy, pan stavitel Brázda, odborník na realizace všech mých bláznivých nekonečných nápadů. Predrag Bjalec, muž který spojil moji ruku s IVKO, Zdeněk Šoula, muž který má velké srdce a dal mi příležitost v době, kdy jsem žádnou nečekala...moje milovaná lékařka Zuzana Hodická a zpěvačka a herečka úžasná Hanka Holišová, konzultantky nad výzvami života. Spousta dalších perel v podobě lidí které mám ráda a patří do mých snů.

Pořád se učím...pokora, laskavost, úcta a to nejen k Bohu, lidem ale i k sobě.

Jsem vděčná rokům, kdy jsem se učila vytírat rohy a umývat správně podlahu, dotahovat věci a učit se nové.

V jedné fázi života jsem po večerech pracovala v divadle jako maskér, přes den práce a mezi tím přesun po D1, dům, škola, oprava domu. Dnes nechápu jak jsem to dávala, ale chápu co mi to dalo. Každá práce je výzva a musí Vás bavit...pak je i výraznou zkušeností a nebojíte se jí. Děti rostou a to je čas, který nelze vrátit. Práce a sny, ty budou pořád. Proto stále přehodnocuji. Karanténa mne dala například impuls k tomu o čem jsem dlouho přemýšlela.

Udělat Olalla pouze na objednání.

Tím zajistím klientkám naprostý komfort, soukromí a moji pozornost pouze pro ně a já získám čas na rodinu a nové sny. Mohou si tak užít svoji vybranou garderobu, kabelku, šál ..boty...v Olalla budoáru kde se budou cítit jako na zámku....U čerstvě pražené kávy a domácích sušenek...si pak u krbu vychutnat kousek růžové čokolády a odpočnout si,

než jim připravím balíček v hedvábném papíru a v krabici s krajkou.

Zrozená spolupráce s TRADICÍ je pro mne pokračování snu, který se snoubí v Olalla s atmosférou první republiky a radosti,

kterou každá žena potřebuje, aby ji pak zase mohla rozdávat. Navíc krásně oblečená a spokojená žena je ozdobou svého okolí a vtiskne tak svým dětem vkus a voňavou vzpomínku.

S TRADICI přinášíme exkluzivní řadu pro Olalla a samozřejmě komfort na míru.

Všechny originální modely jsme schopni Vám upravit a vyladit s Vaším dosavadním šatníkem, který se po několika návštěvách Olala stejně promění. To se tak v Olalla stává, že se lidé po pár návštěvách v Olalla zcela promění.Vystupují pak z aut u Olalla dámy v jiných šatech. účesu s krásným úsměvem a kabelkou či košem, kterým na mne mávají a ptají se: Zito, jdu do města chceš něco, stavím se na kávu...potřebuji si udělat radost. A já? Já ji už mám.

Tak...to je asi vše, Zuzi....Zita"

A krásný den z Tradice,Zuzana

Nejlepší příspěvky
Hledání podle štítků